Funkcjonariusze i Funkcjonariuszki Państwowej Straży Pożarnej, Druhny i Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, Pracownicy Cywilni.
Na co dzień pełnicie służbę w formacji, która od lat w Polsce cieszy się największym zaufaniem społecznym. Ten wynik to najlepszy dowód na to, że jesteście świetnie zgranym i wyszkolonym zespołem profesjonalistów. Z pełną determinacją walczycie o ludzkie życie i zdrowie, często narażając własne bezpieczeństwo. Wielokrotnie udowodniliście, że potraficie skutecznie działać w ekstremalnie trudnych warunkach. 

Z okazji Święta Strażaka dziękuję za Waszą trudną i pełną poświęcenia służbę. Wiem, że dla wielu z Was jest ona sposobem na życie i pasją, którą szczerze podziwiam. Wyrażam słowa uznania za to, że Polacy zawsze mogą liczyć na pomoc strażaków. 

Wszystkim, którzy tworzą Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy pełniąc służbę lub pracując w szeregach Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej, życzę zadowolenia z tej wyjątkowej służby. Niech będzie ona źródłem satysfakcji i motywacji.

Niech święty Florian czuwa nad Wami i dba o bezpieczny powrót nawet z najtrudniejszej akcji. 

Untitled 1 copy