Wytyczne dla jednostek OSP w KSRG - koronawirus COVID-19.
W przypadku dysponowania wytypowanych przez Państwową Straż Pożarną jednostek OSP, szkolenie oraz zabezpieczenie zostanie uzgodnione lub zapewnione przez PSP.
Narada roczna
7 lutego 2020 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie odbyła się narada roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa powiatu w zakresie ochrony przeciwpożarowej za rok 2019. Omówione zostały kwestie związane z działalnością Komendy Powiatowej w zakresie służby operacyjnej, kontrolno-rozpoznawczej jak również kwatermistrzowskiej. Obecni na naradzie goście zapoznali się ze statystykami interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu pajęczańskiego, specyfiką działalności kontrolno-rozpoznawczej, a także poczynionymi i planowanymi inwestycjami w sprzęt i infrastrukturę zarówno Komendy Powiatowej jak i podległych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.
III edycja nagrody ANIMUS FORTIS (Mężny Duch).
Do 16 lutego 2020 r. można zgłaszać kandydatów do III edycji nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązującej do najlepszych tradycji służb medycznych, której celem jest uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych.
Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach. W kategorii indywidualnej („Osobiste męstwo”) – osobie, która w roku poprzedzającym przyznanie nagrody wyróżniła się w znaczący sposób w akcji ratowniczej (może to być osoba pełniąca służbę lub zatrudniona w instytucji realizującej zadania ratownicze); w kategorii instytucjonalnej – przedstawicielowi instytucji, która znacząco wpłynęła swoimi działaniami na pozytywne zmiany pozwalające skuteczniej ratować ludzkie życie. Laureatami mogą zostać osoby będące funkcjonariuszami lub pracownikami instytucji, które realizują bezpośrednio, bądź współuczestniczą w realizacji szeroko pojętych zadań ratowniczych (np. w wojsku, policji, straży pożarnej, służbie zdrowia, WOPR, TOPR, GOPR).
Kandydatów zgłaszać mogą zarówno osoby, jak i instytucje, w formie pisemnego wniosku wraz z uzasadnieniem. Kapituła złożona z 13 członków przyzna statuetkę, będącą miniaturą projektu „Pomnika Sanitariusza”, upamiętniającego medyków poległych w walkach o odzyskanie niepodległości oraz dyplomy honorowe. Nagroda objęta jest patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów.